Meme Kanseri, Kolorektal Kanser, Tiroit Kanseri, Melanom ve Böbrek Hücreli Karsinom gibi çeşitli kalıtsal kanser tiplerinden sorumlu mutasyonların tespiti için günümüzde genetik testler yapılabilmektedir.

prime DX

prime DX


Tümör moleküler profili oluşturmaya yönelik yeni prime DX teknolojisi hem FFPE (doku) hem de likit (sıvı) biyopsi ile uyumludur.


Prime DX, hekimlere aşağıdaki tedavi yöntemleri ile ilgili olarak tedavi yanıtına ilişkin genel bir bakış sunmak üzere tasarlanmıştır:
• Hedefe yönelik tedavi
• İmmünoterapi
• KemoterapiDaha fazla bilgi
HerediGENE

HerediGENE


BRCA 1/2 dahil olmak üzere, buyuk bir gen panelinin tamamini analiz eden bir testtir.

Daha fazla bilgi
OncotypeDX<sup>®</sup><br /> Breast

OncotypeDX®
Breast


OncotypeDX® meme kanseri testi, yakın zamanda erken evre, östrojen reseptör pozitif meme tanısı almış hastalara yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir tanı testidir.

Daha fazla bilgi
Com.Pl.i.t. DX<br/> Assay

Com.Pl.i.t. DX
Assay


Com.Pl.i.t. DX Assay, sizin ve doktorunuzun, tedavinizi kişiselleştirmek ve tümörünüzün kendine özgü biyolojisine göre bilgi sahibi olarak tedavi kararı vermenize yardım etmek için tasarlanmış bir çoklu gen testidir.

Daha fazla bilgi
cloud
cloud

Hizmetler

Moleküler Genetik

Genekor Biyoteknoloji , moleküler genetikte uzmanlaşmıştır.

Merkezimiz, kanser hastalarının tanı, prognoz ve kişiselleştirilmiş tedavileri için moleküler analiz araçları sunmaktadır.

cloud
cloud

Hizmetler

Onkoloji

Kanser genellikle edinilmiş veya kalıtsal mutasyonlar, gen translokasyonları ve bazı genlerin aşırı ekspresyonuyla ilişkili genetik temele sahip bir hastalık olarak kabul edilmektedir.


Bu mutasyonlar hücre çoğalması, farklılaşması ve hücre ölümü açısından organizmanın düzgün işlemesinden sorumlu genlerde meydana gelmektedir. Kanserlerin büyük bölümü, K-RAS, EGFR, BRAF, P53 vb. genlerdeki mutasyonların birikiminden meydana geldiği için sporadik olup nispeten yaşlı kişilerde bulunur. Bu tür mutasyonlar aynı zamanda hedeflenmiş tedavilerle ilişkilidir.

Şirket

Genekor Biyoteknoloji Araştırma Ltd Şti

2012 yılında kurulan Genekor Biyoteknoloji, kaliteli ve güvenilir moleküler analiz hizmetleri sağlamaya yönelik bir genetik tanı merkezidir.  Şirketimiz, moleküler onkoloji alanındaki son gelişmeleri ve teknolojiyi takip ederek; prognostik, öngörüsel ve kişiselleştirilmiş tedaviye  ve hasta bakımını iyileştirmeye odaklı çeşitli analiz hizmetleri sunmaktadır.    

Genekor Biyoteknoloji klinik uzmanlığının odak noktaları:

  • Hedeflenen tedaviye yanıt
  • Farmakogenetik
  • Kalıtsal kanser tayini (Meme Kanseri, Kolon Kanseri, Tiroit Kanseri, Pankreas Kanseri, vb.)
  • Yeni özgün teknolojik platformlar(OncotypeDX BreastTM, OncotypeDX ColonTM, OncotypeDX ProstateTM, PCA3TM)
Change cookies consent Revoke cookies consent